Zbliża się wiosna. Lada dzień dookoła zrobi się zielono, kwiaty zakwitną, a ptaki zaczną śpiewać – krótko mówiąc, cała przyroda zbudzi się w końcu z zimowego snu. A skoro wiosna, to i Święta Wielkanocne właściwie za pasem, więc pora już zabrać się za planowanie swojej świątecznej kampanii! Trzeba tutaj zauważyć, że Wielkanoc to z marketingowego punktu widzenia dość specyficzna okazja. W przeciwieństwie do świąt Bożego Narodzenia, nie obsypujemy się masowo prezentami i nie wydajemy na przedświąteczne zakupy aż tak absurdalnych kwot jak w grudniu. Jak w takim razie dobrze wykorzystać ten czas? Jak zwiększyć sprzedaż i ruch na Twojej stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych?

Trochę inne świętowanie niż w grudniu

Z okazji świąt Bożego Narodzenia spotykamy się przy stole z rodziną, ozdabiamy domy i obdarowujemy się prezentami z najbliższymi – świąteczne kampanie marketingowe już na długie tygodnie przed Wigilią zachęcają nas do robienia zakupów. Należy też wspomnieć, że to właśnie wtedy wydajemy najwięcej pieniędzy. Wielkanoc to zupełnie inna okazja – można powiedzieć, że w tym czasie „fundamentem” są spotkania w gronie rodziny i spożywane wówczas posiłki. Dlatego dobrze jest postawić w kampaniach na rodzinną atmosferę oraz spędzany wspólnie czas.

Zadbaj w tym czasie o świąteczny klimat!

Pamiętaj o tym, aby zatroszczyć się o odpowiedni wygląd Twojej strony – stwórz tematyczny landing page, na którym umieścisz swoją specjalną, świąteczną ofertę i używaj słów kluczowych. Musisz zwrócić na siebie uwagę! Stwórz klimat, pamiętaj o tym, że nadchodzi wiosna oraz o wszystkich wielkanocnych atrybutach jak pisanki, kurczaki i zające. Pamiętaj też o ciekawych wielkanocnych grafikach oraz video, którymi przyciągniesz na swoją stronę potencjalnych klientów. Publikuj poradniki, przepisy i interesujące informacje. Pomóż w przygotowaniach do świąt jak tylko możesz!

Jeśli dysponujesz bazą adresów e-mailowych, zastanów się nad świątecznym newsletterem. Pamiętaj o tym, aby był tematyczny i koniecznie pomysłowy. Tym sposobem przyciągniesz uwagę, a przecież o to właśnie chodzi! W tym czasie musisz przebić się przez całą masę innych e-maili, więc oryginalność to podstawa – zainteresowanie musi wzbudzić już sam tytuł wiadomości.

Zagwarantuj dostawę jeszcze przed świętami – to dla klientów bardzo ważna sprawa. Zadbaj o to, aby w Twoim sklepie w widocznym miejscu znajdowała się informacja o tym, do kiedy należy złożyć zamówienie, aby dotarło na czas. Proponuj limitowane oferty, dostępne jedynie na okres Wielkanocy – przez ograniczoną dostępność produkt nabiera wyjątkowości, przez co klienci mogą się nim bardziej interesować. Okolicznościowe zapakowanie produktu to także dobry pomysł!

Postaw na wyzwanie!

Za pośrednictwem mediów społecznościowych zorganizuj konkurs, w którym ludzie będą mogli coś wygrać. Zaangażuj użytkowników! Pomyśl nad tym, jak może wyglądać takie wielkanocne wyzwanie. Możesz po prostu zapytać o ulubioną potrawę świąteczną lub o najciekawszy przepis, ale możesz też zorganizować konkurs na najładniejszą pisankę czy na najlepszą historię związaną ze Świętami Wielkanocnymi.

Poza tym nie zapominaj o regularnym udostępnianiu treści na swoich profilach. Reaguj też na komentarze, zachęcaj użytkowników do dyskusji i do dzielenia się swoimi doświadczeniami.

Dostosuj kampanię marketingową do prowadzonej przez Ciebie działalności. Wcale nie musisz sprzedawać artykułów spożywczych lub tych służących do sprzątania, aby zwiększyć swoją sprzedaż z okazji Świąt Wielkanocnych. Po prostu bądź kreatywny!

A Ty jak planujesz wykorzystać tę okazję do zwiększenia sprzedaży w swoim sklepie? Artykuł zainspirował Cię do działania? Podziel się swoimi spostrzeżeniami w komentarzu! Polub go i udostępnij znajomym jeśli Ci się spodobał!