Obecnie najpopularniejszym trendem w marketingu, szczególnie internetowym, jest conent marketing, czyli stawianie na dobre i wartościowe treści. Jednak nie samym tekstem człowiek żyje - równie ważne są obrazy. Dlaczego?

1. …bo przytłacza nas ogrom informacji.

Codziennie zasypywani jesteśmy toną informacji, które naturalnie selekcjonujemy (bo żeby przetrawić je wszystkie nie starczyłoby nam życia!). Żeby dotrzeć do użytkownika, musimy się wyróżnić, bo inaczej z(a)giniemy wśród innych. A najlepszym sposobem na przyciągnięcie uwagi jest obraz.

2. …bo mamy coraz mniej czasu na dotarcie do użytkownika

10 sekund – tyle według badań Microsoftu mamy na dotarcie do użytkownika. 10 sekund, aby pokazać użytkownikowi Twoją ofertę i przekonać go, że warto poświęcić jej więcej uwagi. Przeczytanie 200-250 słów zajmuje nam 60 sekund, zrozumienie przekazu wizualnego – 1/10 sekundy. Przedstaw ofertę wizualnie, a Twoje szanse na sukces wzrosną!

3. … bo obraz ułatwia zrozumienie problemu

“Narysuję Ci jak tam dojść!” Znacie to? Jeśli nie umiemy czegoś wytłumaczyć, staramy się to przedstawić obrazem, bo łatwiej nam go zrozumieć. Nie opisuj, jaki Twój produkt jest super – pokaż jego zalety na grafice. Chcesz się pochwalić statystykami? Przedstaw je w formie ciekawych i ładnych infografik!

4. … bo obraz zwiększa zaangażowanie użytkownika w social mediach

Według badań przeprowadzonych przez SocialBakers, zdjęcia stanowią 87% udostępnianych treści na Facebooku. Natomiast wpisy na Twitterze, które zawierają zdjęcia, mają 35% więcej udostępnień niż Tweety bez obrazów.

Dlatego postaw na grafikę!

Prowadzisz sklep internetowy? Pokaż klientom najważniejsze cechy Twoich produktów na grafikach. Prowadzisz blog ekspercki? Przedstawiaj najważniejsze informacje i statystyki w formie infografik. Projektujesz opakowanie dla swojego produktu? Przedstaw jego największe wartości w formie ikon. Startujesz z kampanią reklamową na Facebooku? Zadbaj, by grafiki były dobrej jakości i wyróżniały się na tle innych.

Nieważne, co robisz – jeśli możesz zastąpić tekst grafiką, zrób to bez zastanowienia! Daj się zauważyć i zapamiętać. A potem już tylko licz zyski 😉